Jak wydłużyć aktywność zawodową starszych pracowników?

Wydłużenie aktywności zawodowej starszych pracowników z perspektywy pracodawcy to zagadnienie, na które nie tylko warto, ale nawet trzeba zwrócić uwagę. W obecnej sytuacji demograficznej zatrzymanie seniorów na rynku pracy jest kwestią kluczową. Tymczasem, aby tak się stało, należy podjąć określone działania i to nie tylko pod koniec aktywności zawodowej. Więcej na ten temat opowiada prof. dr hab. Kinga Polańska, Kierownik projektu Praca na Zdrowie w filmie, który właśnie pojawił się na naszym kanale Youtube. Zapraszamy do oglądania, udostępniania materiału dalej, a także do dyskusji w komentarzach.

Przypominamy, że przeciwdziałanie wczesnemu wykluczeniu z rynku pracy poprzez poradnictwo i wczesne interwencje w przypadku związanych z wiekiem problemów zdrowotnych, to jeden z możliwych tematów konsultacji, realizowanych w ramach Centrum Konsultacyjnego. Aby zapisać się na bezpłatne konsultacje wystarczy wypełnić formularz dostępny w zakładce Centrum Konsultacyjne lub wysłać e-mail na adres: pracanazdrowie@imp.lodz.pl. Następnie, w ciągu 3 dni roboczych od wysłania wiadomości, ekspert IMP podejmie kontakt w celu ustalenia konkretnego terminu konsultacji lub bezpośrednio odpowie na zadane pytania.

Same konsultacje odbywają się zdalnie – w formie rozmowy telefonicznej lub telekonferencji. W zależności od sytuacji epidemicznej, możliwe jest także odbycie bezpośredniego spotkania w siedzibie firmy lub w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi. Informacji organizacyjnych dotyczących konsultacji udzielamy również telefonicznie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 15.00, pod numerem telefonu: 42 6314 538.