Dlaczego firmie przydatna jest diagnoza potrzeb zdrowotnych i jak ją przeprowadzić?

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów wystąpienia konferencyjnego (13.12.2018)* “Dlaczego firmie przydatna jest diagnoza potrzeb zdrowotnych i jak ją przeprowadzić?” dr Elżbiety Korzeniowskiej (Kierownik Krajowego Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy działającego w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi). Przedstawia w nim znaczenie diagnozy potrzeb zdrowotnych jako punktu wyjścia do programowania i realizowania dalszych działań na rzecz zdrowia pracowników.

*Konferencja z 13.12. 2018 roku: „Doskonalenie programów zarządzania zdrowiem różnych generacji personelu firmy”. Organizatorem merytorycznym wydarzenia było Krajowe Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy działające w Instytucie Medycyny Pracy im. J. Nofera w Łodzi.

Została realizowana w ramach projektu pt. „Edukacja pracodawców, menedżerów, specjalistów zarządzania zasobami ludzkimi i ochrony zdrowia pracujących w zakresie tworzenia i realizacji w zakładach pracy programów zarządzania zdrowiem starzejących się pracowników” finansowanego ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Działania prozdrowotne na rzecz pracowników w ŁCDNiKP

Zachęcamy do odwiedzania naszego kanału Praca na zdrowie w serwisie YouTube – można tam znaleźć m.in. fragmenty wystąpień przedstawicieli firm i ekspertów z Krajowego Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy. Dziś proponujemy materiał przedstawiający specyfikę działań prozdrowotnych na rzecz pracowników realizowanych w Łódzkim Centrum Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego (ze szczególnym uwzględnieniem kwestii starzenia się personelu).

Dziękujemy w tym miejscu autorom wystąpienia: Panu Dyrektorowi ŁCDNiKP Januszowi Moosowi i Pani Dorocie Jakuszewskiej za merytoryczny wkład w naszą konferencję.

Prezentowane wystąpienia miały miejsce podczas ogólnopolskiej konferencji pod tytułem „Doskonalenie programów zarządzania zdrowiem różnych generacji personelu firmy”, która odbyła się 13 grudnia 2018r w Łodzi. Organizatorem merytorycznym wydarzenia było Krajowe Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy działające w Instytucie Medycyny Pracy im. J. Nofera w Łodzi.

Została realizowana w ramach projektu pt. „Edukacja pracodawców, menedżerów, specjalistów zarządzania zasobami ludzkimi i ochrony zdrowia pracujących w zakresie tworzenia i realizacji w zakładach pracy programów zarządzania zdrowiem starzejących się pracowników” finansowanego ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Filmowy skrót z konferencji

Zapraszamy do obejrzenia filmu zawierającego migawki z przebiegu konferencji „Doskonalenie programów zarządzania zdrowiem różnych generacji personelu firmy”, która odbyła się się 13 grudnia 2018r. w Łodzi. Prosimy o śledzenie aktualności na naszej stronie, profilu na Facebook-u Praca na zdrowie oraz kanału w serwisie YouTube – już niedługo będą tam dostępne opracowane fragmenty wystąpień konferencyjnych. 

Organizatorem merytorycznym wydarzenia było Krajowe Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy działające w Instytucie Medycyny Pracy im. J. Nofera w Łodzi.
Konferencja została zrealizowana w ramach projektu pt. „Edukacja pracodawców, menedżerów, specjalistów zarządzania zasobami ludzkimi i ochrony zdrowia pracujących w zakresie tworzenia i realizacji w zakładach pracy programów zarządzania zdrowiem starzejących się pracowników” finansowanego ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Wersje Raportu na czytniki e-booków

Nasza najnowsza publikacja: „Zarządzanie zdrowiem personelu w kontekście starzenia się społeczeństwa. Raport z reprezentatywnego badania 1000 średnich i dużych zakładów pracy w Polsce” dostępna jest również w wersjach na czytniki e-booków (w formacie mobi i epub).
Zachęcamy do korzystania.

 

*Raport opracowany został przez Instytut Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera, Krajowe Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy, w ramach umowy z Ministerstwem Zdrowia na realizację zadania publicznego określonego w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020 („Edukacja pracodawców, menedżerów, specjalistów zarządzania zasobami ludzkimi i ochrony zdrowia pracujących w zakresie tworzenia i realizacji w zakładach pracy programów zarządzania zdrowiem starzejących się pracowników” (umowa nr 6/5/4/NPZ/FRPH/2018/312/370).

Sieć Menadżerów Promocji Zdrowia w Pracy

Przypominamy wszystkim, którym bliska jest idea promocji zdrowia w zakładach pracy i realizują działania w tym obszarze (zwłaszcza pracodawców i kadry zarządzającej firm, specjalistów HR, EB, CSR, BHP, SMP, PR) o zaproszeniu do uczestnictwa w Sieci Menadżerów Promocji Zdrowia w Pracy.

Sieć jest platformą wspierającą profesjonalny rozwój osób zarządzających promocją zdrowia, która umożliwia zwłaszcza:
– zdobywanie najnowszej wiedzy eksperckiej z zakresu metodyki realizacji programów promocji zdrowia w pracy,
– wymianę doświadczeń praktycznych pomiędzy osobami wdrażającymi działania prozdrowotne w zakładach pracy,
– popularyzowanie własnych dokonań w zakresie zarządzania promocją zdrowia pracujących,
– zdobywanie przez zainteresowane osoby certyfikatów potwierdzających nabyte kompetencje,
– integrację menadżerów promocji zdrowia w pracy w celu rozpoznawania i artykułowania potrzeb środowiska.

Szczegółowe informacje na temat Sieci oraz deklaracja uczestnictwa znajdują się na stronach:

Sieć Menadżerów

Przyznawanie Certyfikatów

Certyfikaty menadżerów

Prezentacje z konferencji

Z przyjemnością informujemy, że dostępne są już na naszej stronie prezentacje z konferencji „Doskonalenie programów zarządzania zdrowiem różnych generacji personelu firmy”, która odbyła się w ramach Projektu* 13 grudnia 2018 r. w Łodzi.

Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

*„Edukacja pracodawców, menedżerów, specjalistów zarządzania zasobami ludzkimi i ochrony zdrowia pracujących w zakresie tworzenia i realizacji w zakładach pracy programów zarządzania zdrowiem starzejących się pracowników” finansowanego ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Galeria zdjęć z konferencji 13.12.2018

Serdecznie witamy w Nowym Roku i zapraszamy do wspomnień pokonferencyjnych. Ułatwi to Galeria zdjęć, do obejrzenia której zachęcamy.

 Raz jeszcze dziękujemy za Państwa udział.

Konferencja pod tytułem „Doskonalenie programów zarządzania zdrowiem różnych generacji personelu firmy” odbyła się 13 grudnia 2018 r. w Łodzi.

Została realizowana w ramach projektu pt. „Edukacja pracodawców, menedżerów, specjalistów zarządzania zasobami ludzkimi i ochrony zdrowia pracujących w zakresie tworzenia i realizacji w zakładach pracy programów zarządzania zdrowiem starzejących się pracowników” finansowanego ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

 

Zwiastun filmu o dobrych praktykach w promocji zdrowia

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego materiału zapowiadającego film pt. „Dobre praktyki. Rozpoznanie potrzeb dla promocji zdrowia w firmie”.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego kanału Praca na zdrowie w serwisie YouTube. Znajdziecie tam Państwo zarówno zwiastun jak i cały film „Dobre praktyki. Rozpoznanie potrzeb dla promocji zdrowia w firmie”.

Świąteczne życzenia

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku od zespołu Krajowego Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy IMP w Łodzi

 

 

Wyrazy uznania od Głównego Inspektora Pracy

Z dużą przyjemnością chcemy podzielić się otrzymanymi wyrazami uznania od Głównego Inspektora Pracy za nasze działania dotyczące budowania i wzmacniania potencjału zdrowotnego pracowników w miejscu pracy.