Kontynuacja programu stymulującego do podejmowania zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej

Z wielką przyjemnością informujemy, że Ministerstwo Zdrowia podpisało umowę na kontynuację programu stymulującego pracowników do podejmowania zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

W jego ramach zaplanowano na bieżący rok m.in. następujące działania:
– prowadzenie akademii kompetencji menadżerów promocji zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej w firmach w postaci konwersatorium oraz videoclipów poświęconych tej problematyce,
– realizowanie bezpłatnych konsultacji zakładowych programów promocji zdrowia dla pracowników (planowanych lub już wdrożonych)
– realizację ogólnopolskiego badania na reprezentatywnej próbie ,nt. odżywiania się i aktywności fizycznej pracowników.

 

Mamy nadzieję na owocną i inspirującą współpracę w tym roku. Serdecznie zapraszamy do udziału w realizowanych działaniach.

Aktualnie prowadzimy nabór firm do udziału w bezpłatnych konsultacjach dotyczących realizacji działań prozdrowotnych dla pracowników. Zachęcamy do dokonywania zapisów.

Więcej informacji znajduje się tutaj.

Co polskie firmy robią dla zdrowia swoich pracowników – wyniki badań

W swoim wykładzie „Nieobligatoryjna aktywność zakładów pracy w Polsce na rzecz zdrowia personelu” dr Krzysztof Puchalski prezentuje wyniki badań realizowanych przez Krajowe Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy IMP w Łodzi dotyczące dobrowolnych działań prozdrowotnych firm w latach 2000-2017. Podejmuje również temat powodów realizacji promocji zdrowia przez zakłady oraz formułuje wnioski dotyczące głównych kierunków przemian w obszarze zarządzania zdrowiem w miejscu pracy.

„Stary człowiek i może. Słów kilka o psychologii dojrzałego człowieka”

Na naszej stronie można m.in. zapoznać się z wykładem: „Stary człowiek i może. Słów kilka o psychologii dojrzałego człowieka” (mgr Justyna Kliombka – Jarzyna), który zawiera treści dotyczące m.in. sytuacji na rynku pracy w kontekście wyzwań demograficznych, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. pokolenia Baby Boomers. Zachęcamy do obejrzenia.

Praktyka zarządzania wiekiem i zarządzania międzygeneracyjnego

Zapraszamy do odwiedzania i korzystania z naszego kanału w serwisie YouTube Praca na zdrowie. Można na nim znaleźć materiały filmowe dotyczące projektu. Na przykład, w swoim wykładzie dr hab. Katarzyna Wojtaszczyk prof. UŁ, porusza m.in. kwestie transferu wiedzy i roli mentoringu w kontekście zarządzania międzygeneracyjnego.

Wesołych Świąt

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, radosnego, wiosennego nastroju, oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

życzy zespół
Krajowego Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy

Zapowiedź kontynuacji projektu

Szanowni Państwo.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Ministerstwo Zdrowia proceduje wniosek na kontynuację projektu pt. „Edukacja pracodawców, menedżerów, specjalistów zarządzania zasobami ludzkimi i ochrony zdrowia pracujących w zakresie tworzenia i realizacji w zakładach pracy programów zarządzania zdrowiem starzejących się pracowników”.

 

 

W związku z tym wkrótce rozpoczniemy realizację zaplanowanych w nim działań. Szczegółowe informacje będziemy przekazywać Państwu drogą mailową. Zapraszamy również do śledzenia naszego profilu w portalu Facebook (https://www.facebook.com/PracaNaZdrowie/) oraz strony internetowej http://pracanazdrowie.pl/, gdzie znajdą Państwo bieżące informacje dotyczące realizacji projektu.

Jednocześnie informujemy, że podobnie jak w poprzedniej edycji oferowane aktywności będą dla Państwa bezpłatne.

Mamy nadzieję, że ponownie zechcą się Państwo włączyć we współpracę z nami, dzielić swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami dotyczącymi zarządzania zdrowiem różnych pokoleń pracowników.

Serdecznie zachęcamy do upowszechniania informacji o Projekcie wśród osób potencjalnie zainteresowanych tą problematyką.

W razie jakichkolwiek pytań serdecznie zapraszam do kontaktu.

W imieniu zespołu Krajowego Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy
Kamila Knol-Michałowska
kamila.knol-michalowska@imp.lodz.pl

Wykorzystanie TIK w promocji zdrowia zróżnicowanych pokoleń zakładów pracy – szanse i zagrożenia

Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania wykładu dra hab. Jacka Pyżalskiego „Wykorzystanie TIK w promocji zdrowia zróżnicowanych pokoleń zakładów pracy – szanse i zagrożenia”.

W swoim wykładzie dr hab. Jacek Pyżalski, prof UAM porusza m.in. treści dotyczące możliwości zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w promocji zdrowia w miejscu pracy i omawia wybrane wyniki badania „Nowe media w promocji zdrowia”(IMP 7.1/2012). Podejmuje temat nierówności cyfrowych oraz wskazuje błędy i czynniki sprzyjające realizowaniu działań promujących zdrowie z wykorzystaniem TIK.

Działania prozdrowotne w EmiTel sp. z o.o. – materiał filmowy

W swoim wystąpieniu Mariusz Matycz przedstawił m.in. formy działalności prozdrowotnej i promującej zdrowie prowadzone w firmie EmiTel sp. z o.o., wnioski z nich wypływające oraz perspektywy dla tego obszaru aktywności w miejscu pracy. Zapraszamy do obejrzenia filmu.